Lit gingerbread cottage

Lit gingerbread cottage

Decorative confectionery product from normal gingerbread dough for a special occasion, perhaps for the Christmas table.

The parts are connected by binding of decorative bows that are stretched out by cut out holes. Inside place a lit candle, whose light will shine through the windows and doors. The candle's heat also turns the gingerbread to warm up, so it smells good after a while.

Template and cookie recipe for download.

SKU : Guide 3
for download
free
Notify Me

Dekorativní cukrářský výrobek z běžného perníkového těsta pro slavnostní příležitost, třeba na vánoční stůl.

Díly jsou spojeny jednoduše pouze svázáním ozdobnými mašličkami, které jsou protaženy vyříznutými otvory, nemusíte je lepit nebo jinak složitě spojovat. Střecha se jen volně pokládá na stěny štítu chaloupky, dobře tam sedí, protože mírně přesahuje. Dovnitř umístěte rozsvícenou čajovou svíčku, jejíž světlo pak bude zářit okny a dveřmi. Žár svíčky také způsobuje zahřívání perníku, takže po chvilce hezky voní. S velikostí svíčky to ale nepřežeňte, aby se vám perník nezkroutil nebo dokonce nespálil. Samozřejmě dodržujte všechna pravidla pro používání otevřeného ohně a nenechávajte hořet chaloupku bez dozoru a to doslova.

Těsto:
500 g hladké mouky, 250 g cukru, 3 vejce, 4 pol. lžíce medu, 1 prášek do pečiva, 1 pol. lžíce perníkového koření - skořice, hřebíček, anýz, badyán, 1 vejce na potření

Tento druh těsta na perníky nesmí obsahovat máslo. Ztvrdnutí perníku je naopak žádoucí.

Stužka:
10 pcs ribbon about 25 cm (total 2,5 m), width 5 or 7 mm

Vypracujte tužší těsto na perníky a nechejte je jeden den odležet. Rozválejte asi na 3 mm tloušťku a podle papírové šablony vykrojte nožem každý díl 2x.

Tradiční vykrajovací formičkou srdíčka (šířka asi 5 cm) vytvořte otvory v místech okýnek. Ozdobit můžete malými reliéfními tvary z velmi tence vyválených plátků těsta. Malé otvory mají asi 5 mm, dají se vyříznout například nápojovým brčkem. Dbejte na to, aby nebyly příliš těsně u kraje, protože by tam došlo k oslabení materiálu a potom při protahování stužek a svazování by se vám mohl rožek odlomit. Potřete rozšlehaným vajíčkem a upečte ve středně vyhřáte troubě.
Jakmile díly vychladnou a ztvrdnou, svažte je drobnými stužkami a sestavte celou chaloupku. Pokud se vám malé dírky při pečení zalily, opatrně je upravte nožem, ještě za tepla, dokud je perník měkký, nebo vrtáčkem do dřeva, pokud je už vychladlý a tvrdý.

I wish you Nice Christmas time
and a very pleasant advent atmosphere!

Specifications

Skills level

For Beginners Easy for experienced

Show only

free

No comments
Be the first to comment this article.

Comments can be added only by the logged-in user.